Niedziela, 5 lutego 2023. Imieniny Agaty, Filipa, Justyniana

O mieszkaniach, szpitalu i bobrach

2015-07-05 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-01 13:41:10)

Podziel się:

Na czerwcową sesję rady powiatu przybyli najemcy mieszkań w domu przy ul. Mickiewicza 30A w Makowie. Bo jedna z uchwał dotyczyła ustalenia wysokości bonifikaty przy sprzedaży zamieszkałych przez nich lokali w drodze bezprzetargowej.

Jeden z lokatorów (a więc i potencjalnych nabywców) głośno sprzeciwił się zaproponowanej przez zarząd powiatu 30-procentowej bonifikaty od wartości mieszkania. Domagał się takiej zniżki w wysokości 80 proc. Po krótkiej wymianie zdań i uzasadnieniu przedstawionemu przez starostę Zbigniewa Deptułę, radni zgodnie podjęli zaproponowaną uchwałę, pozostawiając bonifikaty w niezmienionej postaci.
Później, w punkcie „zapytania i interpelacje” głos zabrał radny Bogdan Bagiński. Wystąpił m.in. z zapytaniem do starosty o termin rozpoczęcia przebudowy szpitala i sposób finansowania tego przedsięwzięcia oraz o legalne metody pozbycia się plagi bobrów z terenów rolnych i sposoby dochodzenia odszkodowania przez rolników. Na pierwsze pytanie starosta odpowiedział, że wyłoniono już inwestora zastępczego, który w najbliższych dniach zajmie się procedurą przetargową. Włodarz zapewnił, że bez względu na to, kiedy przebudowa zostanie rozpoczęta, z pewnością będzie sfinalizowana do końca 2016 r. Środki na tę inwestycję będą pochodziły z kilku źródeł: z budżetu powiatu, budżetów gmin, szpitala i być może UE.
Natomiast – jak podkreślał starosta - problem z bobrami występuje w naszym powiecie od wielu lat i wydaje się nierozwiązywalny, ponieważ mimo swojej niszczycielskiej działalności, bobry w Polsce są zwierzętami pod ochroną. Precyzyjnej odpowiedzi w tym temacie szef powiatu ma udzielić radnemu Bagińskiemu na piśmie.

mg
Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB