Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Matematyka kulą u nogi

2015-07-10 12:00:00 (ost. akt: 2015-07-09 14:10:16)

Podziel się:

Najlepsze wyniki maturalne w naszym powiecie uzyskali tradycyjnie już uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie. Gorzej wypadli abiturienci z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej.

W "Ogólniaku" udało się zdać maturę aż 95,7 proc. uczniom. Do egzaminu przystąpiły 142 osoby, a zdało aż 136 spośród nich. Do sierpniowej poprawki może przystąpić 6 uczniów. Polegli oni na matematyce.
W Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej zdawalność wyniosła jedynie 44 proc. Tu także większość nie zaliczyła egzaminu z matematyki. W liceum ogólnokształcącym do matury przystąpiły 44 osoby, 10 z nich zdało egzamin, 26 ma poprawkę, a 8 nie zdało więcej niż z jednego przedmiotu (w tym z matematyki nie zdało 21 osób, a z języka angielskiego - 5 osób). Z techników najlepiej wypadło ekonomiczne: do matury przystąpiło 11 osób, z czego zdało 9, pozostali mają poprawkę. W technikum agrobiznesu do matury podeszło 12 osób, 7 zdało, a 4 mają poprawkę. Jeszcze gorzej wypadły pozostałe technika. W technikum architektury krajobrazu do egzaminu dojrzałości przystąpiło 21 osób, 7 zdało i tyle samo ma poprawkę. Natomiast w technikum żywienia i usług gastronomicznych z 20 uczniów, którzy przystąpili do egzaminów zdało 6, a 8 ma poprawkę.


Marlena Grzeszczak


Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB