środa, 12 maja 2021. Imieniny Dominika, Imeldy, Pankracego

Zerwane dachy, zablokowane drogi

2015-07-20 10:38:31 (ost. akt: 2015-07-20 10:40:40)

Podziel się:

Bilans burz, które w niedzielę po południu przeszły nad powiatem makowskim jest zatrważający. Trąby powietrzne wyrywały drzewa, przewracały słupy energetyczne i zrywały dachy. Do usuwania szkód strażacy wyjeżdżali blisko 70 razy.

Najwięcej szkód burza wyrządziła w gminie Sypniewo i Krasnosielc, trochę mniej w gminie Płoniawy-Bramura i Młynarze. Strażacy mieli jednak pełne ręce roboty, mówili o zerwanych dachach, zalanych domach czy powalonych drzewach. - Na szczęście nie było osób poszkodowanych -poinformował nas dziś, Bartosz Kołodziejski, rzecznik Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie. Dodał także, że straż interweniowała blisko 70 razy, jednak nie są to jeszcze potwierdzone informacje i mogą one ulec zmianie, ponieważ nadal trwa usuwanie skutków niedzielnej nawałnicy.
W naszym powiecie zerwało aż 28 dachów. - Zrobiło się nagle bardzo ciemno, siedziałam w domu i usłyszałam wielki huk. Okazało się, że zerwało mi kawałek dachu. Wiatr porwał go kilkanaście metrów od mojego domu. Sytuacja wygląda gorzej jednak u moich sąsiadów. Stracili prawie cały dach. To co mieli na strychu wiar porozrzucał po całym podwórku powodując jeszcze większe szkody. Pierwszy raz widziałam coś tak strasznego – powiedziała nam mieszkanka Gąsewa. Napracowali się także mocno strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Płoniawy-Bramura. Tam oprócz pojedynczych powalonych drzew i kilku zerwanych dachów nawałnica zebrała swoje żniwo na trasie Krasiniec- Płoniawy-Bramura. Cała droga była zablokowana połamanymi jak zapałki drzewami. Druhowie z OSP Krasiniec i OSP Węgrzynowo udrażniali drogę przez kilka godzin. Bez prądu wciąż pozostaje wiele gospodarstw. Służby nie są w stanie usunąć natychmiast wszystkich awarii.


mgKomentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB