Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Płoniawianki wyruszyły na wycieczkę

2015-10-14 10:47:11 (ost. akt: 2015-10-14 10:54:52)
fot. GOK Płoniawy-Bramura

fot. GOK Płoniawy-Bramura

Podziel się:

Panie z kół gospodyń wiejskich oraz klubów seniora z terenu gminy wybrały się na wycieczkę do Olsztynka i Gietrzwałdu.

Wycieczka miała formę kulturalnej rozrywki, służyła upowszechnianiu kultury oraz integracji społecznej. Wzięły w niej udział panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Płoniawach- Bramurze, ze Stowarzyszenia „U nas w ziołowej zagrodzie” oraz z Gminnego Klubu Seniora, łącznie 22 osoby.
Plan wycieczki zakładał zwiedzanie najciekawszych miejsc w Olsztynku oraz nawiedzenie Sanktuarium Matki Boskiej w Gietrzwałdzie.
Podczas pobytu w Olsztynku uczestniczki wycieczki gościły w: Hucie Szkła Artystycznego - miejscu gdzie wyrabia się szklane „cudeńka”. Atrakcja ta bardzo zaciekawiła wycieczkowiczki. Następnie wszystkie udały się do Muzeum Budownictwa Ludowego, które jest największym muzeum na wolnym powietrzu w północno-wschodniej Polsce i jednym z najstarszych w kraju. Po zwiedzeniu najciekawszych miejsc w Olsztynku uczestniczki wycieczki udały się do Gietrzwałdu – najsłynniejszego miejsca pielgrzymkowego w Polsce. Miejscowość ta jest słynna z powodu mających tu miejsce objawień Najświętszej Maryi Panny, które do tej pory jako jedyne na ziemiach polskich zostały oficjalnie uznane przez władzę kościelną.

mg

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB