Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Zagrali dla chorej Hani

2015-10-15 23:50:26 (ost. akt: 2015-10-16 00:05:20)

Podziel się:

Miłośnicy piłki nożnej Ci najmłodsi jak i trochę starsi z pewnością znaleźli coś dla siebie podczas III Turnieju Piłkarskiego Macovia Cup 2015. Malowanie buziek, trening szkółki piłkarskiej Legii Warszawa czy mecz piłki nożnej – to tylko niektóre z atrakcji. Najważniejszy jednak był cel -pomoc chorej, 5-letniej Hani.

Na turniej piłkarski zorganizowany przez fundację „Kocham Maków” zgłosiło się aż 17 drużyn, przydzielonych do czterech kategorii wiekowych. Rozgrywki prowadzone były w systemie każdy z każdym, drużyny rozgrywały minimum trzy mecze. Najlepsze z nich otrzymały okazałe puchary, a także nagrody rzeczowe. Przyznawano również wyróżnienia indywidualne dla najlepszych bramkarzy, strzelców i zawodników turnieju.

Malowanie buziek, trening szkółki piłkarskiej

Organizatorzy oprócz emocji jakie niósł za sobą mecz, przygotowali również mnóstwo dodatkowych atrakcji dla osób przybyłych na turniej. Najmłodsi mogli wziąć udział w bezpłatnym treningu prowadzonym przez profesjonalnych trenerów Legii Warszawa. Nie zabrakło także stoiska, gdzie można było pomalować twarz w swoje ulubione barwy. Głównym wydarzeniem turnieju była jednak licytacja piłkarskich koszulek, z której cały dochód został przeznaczony na leczenie Hani Kaźmierskiej z Makowa Mazowieckiego. Największą sumę, bo aż 800 złotych udało się uzyskać za koszulkę Legii Warszawa. Za nieco niższe kwoty wylicytowano koszulkę byłego kapitana Wisły Kraków i reprezentanta Polski Cezarego Wilka z Realu Saragossa oraz trykot Bayernu Monachium z nazwiskiem Roberta Lewandowskiego Licytowano także trzy vouchery na dowolne mecze warszawskiej drużyny. Odbywała się również zbiórka do puszek. Organizatorzy postanowili przekazać także w całości zbierane od drużyn koszty rejestracji tzw. wpisowe.

Stale pomagają chorej Hani
To nie pierwszy raz kiedy fundacja „Kocham Maków” zbierała pieniądze dla dziewczynki. Tym razem udało się zebrać ponad 3 tys. zł. U Hani zdiagnozowano: dyskoordynację ruchową, wiotkość osiową, wzmożone napięcie mięśniowe lewostronne, rozszczep wargi, zespół Jacobsena (delecja chromosomu 11), złożoną wadę serca, wadę rozwojową oka prawego, dysmorfię, trigonocefalię, przetokę odbytu. W roku 2013 stwierdzono u niej także lekki niedosłuch. Tak wiele chorób sprawia dziewczynce wiele cierpienia. Wszystkie te schorzenia zmuszają do regularnych wizyt Hani w wielu poradniach specjalistycznych oraz codziennej rehabilitacji, która jest jedyną szansą na w miarę samodzielne życie. Musi ona uczestniczyć także w co najmniej 5 turnusach rehabilitacyjnych w ciągu roku, co związane jest z bardzo wysokimi kosztami.


Raster
Wyniki:
Trampkarz młodszy:
1. miejsce – PSP Szelków
najlepszy bramkarz – Kamil Niesłuchowski (PSP Szelków)
najlepszy strzelec – Jakub Tyska (PSP Szelków)
najlepszy zawodnik – Jakub Tyska (PSP Szelków)
Trampkarz starszy:
1. miejsce – FC Puszki
2. miejsce – PSP Szelków
3. miejsce – OSP Szelków
najlepszy bramkarz – Dawid Wawrzonkowski (FC Puszki)
najlepszy strzelec – Łukasz Sobolewski (FC Puszki)
najlepszy zawodnik - Łukasz Sobolewski (FC Puszki)
Junior:
1. miejsce – Maków United
2. miejsce – FC Sztruksy
3. miejsce – Alcatraz Romanowo
najlepszy bramkarz – Michał Szempliński (Maków United)
najlepszy strzelec – Miłosz Wierzbicki (FC Sztruksy)
najlepszy zawodnik - Miłosz Wierzbicki (FC Sztruksy)
Open:
1. miejsce – FC Przasnysz
2. miejsce – Barbarzyńcy
3. miejsce – Trudne Sprawy
najlepszy bramkarz – Sławomir Jankowski (Barbarzyńcy)
najlepszy strzelec – Michał Kuciński (Trudne Sprawy)
najlepszy zawodnik – Tomasz Kamiński (FC Przasnysz)


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB