Sobota, 3 grudnia 2022. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Mamy pierwszą siłownię plenerową w mieście

2016-03-04 11:35:31 (ost. akt: 2016-03-04 11:37:34)
W płońskim Parku 600-lecia jest już terenowa siłownia. Składa się z siedmiu podwójnych urządzeń

W płońskim Parku 600-lecia jest już terenowa siłownia. Składa się z siedmiu podwójnych urządzeń

Autor zdjęcia: plonsk.pl

Podziel się:

W naszym mieście powstała pierwsza siłownia plenerowa. Nowa strefa sportowej rekreacji znajduje się na osiedlu Ciechanowska.

Całą inwestycję finansowała Spółdzielnia Mieszkaniowa "Jubilatka". - Siłownia powstała na wniosek mieszkańców. Zgłoszono mi takie zapotrzebowanie w zeszłym roku na zebraniu walnym. W związku z tym, że koszt inwestycji nie był zbyt drastyczny udało nam się tak szybko ją zrealizować- mówiła nam prezes SM "Jubilatka", Katarzyna Ciesielska.
Siłownia plenerowa powstała w lutym i kosztowała blisko 40 tys. zł. W swoim wyposażeniu posiada siedem podwójnych sprzętów na których, można ćwiczyć wszystkie partie ciała. Sprzęt posiada oczywiście certyfikaty a firma montująca prowadzi jego konserwacje. - To jest dopiero pierwszy etap, przymierzamy się jeszcze do uporządkowania terenu wokół sprzętu. Chodzi tu o utwardzenie i ogrodzenie terenu, montaż kamer czy ławki. Zastanawiamy się także aby zorganizować jakiś kącik dla dziecka np. wstawić piaskownicę czy huśtawkę. Jeśli otrzymamy głosy od mieszkańców, że jest takie zapotrzebowanie, oczywiście przychylimy się do tej prośby - wyjaśniała Ciesielska. Podkreśliła także, że siłownia plenerowa powstała z myślą o mieszkańcach bloków spółdzielczych, aczkolwiek wszyscy są mile widziani.


fot. ilustracyjna

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Zbulwersowana #1946239 | 195.117.*.* 4 mar 2016 12:05

    Tylko szkoda że sprzęt nie ma siedzisk plastikowych tylko goły metal.No ta siłownia na zdjęciu odbiego od tego co na osiedlu ciechanowska.tyle pieniędzy a zero myślenia.zapraszamy urzędników niech powiedzą sobie na tym metalu z 5 minut i zobaczymy jakie będą ich wrażenie i czy tyłki i nie pomarzna.

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)