Sobota, 3 grudnia 2022. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Makowscy ministranci zagrają na mistrzostwach Polski

2016-04-15 09:58:42 (ost. akt: 2016-04-15 09:58:57)

Podziel się:

Ministranci z parafii pw. św. Brata Alberta w Makowie Mazowieckim, pokazali klasę podczas Diecezjalnego Turnieju Halowej Piłki Nożnej w Sierpcu. W związku z tym zagrają teraz na mistrzostwach Polski.

Nasi ministranci 2 kwietnia w Mistrzostwach Diecezji Płockiej w piłce nożnej zajęli I i II miejsce. Pierwsze zdobyli ministranci w kategorii szkoły podstawowe, trochę gorzej wypadli nasi reprezentanci w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, zajmując i tak dobre, drugie miejsce. Niestety tylko pierwsze dawało możliwość awansu i wzięcia udziału w Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza. Mistrzostwa odbędą się 1 i 2 maja w Rzeszowie. W zmaganiach wzięły udział 24 drużyny i ponad 200 piłkarzy - były to drużyny, wyłonione wcześniej z czterech rejonów diecezji. Organizatorami turnieju byli: ks. Artur Janicki - diecezjalny duszpasterz LSO oraz ks. Dawid Witkowski - koordynator ds. sportu. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale, dyplomy oraz piłki.


Wyniki turnieju:

Szkoła podstawowa:
1. Maków Mazowiecki - par. św. Brata Alberta
2. Pułtusk - par. św. Mateusza - bazylika
3. Dzierżenin

Szkoła ponadgimnazjalna:
1. Wieczfnia Kościelna
2. Maków Mazowiecki - par. św. Brata Alberta
3. Dzierżenin

fot. parafia pw. św. Brata Alberta

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. janek #1979092 | 77.255.*.* 20 kwi 2016 11:36

    Przecież to zawodnicy Makowianki prowadzonej przez Pana trenera Jankowskiego, bardzo śmieszne na siłę zapisywanie chłopaków na ministrantów, ale parcie na szkło księdza i przypisywanie sobie wyszkolenia chłopców zdumiewa.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz