Sobota, 3 grudnia 2022. Imieniny Hilarego, Franciszki, Ksawery

Wandale zniszczyli nowe tablice

2016-04-19 18:54:29 (ost. akt: 2016-04-19 18:58:34)

Podziel się:

Nowo powstała ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Maków bliżej natury” cieszy się dużą popularnością niestety także wśród wandali. Mimo iż piękne ławki i tablice powstały na początku kwietnia, już są zniszczone.

Ścieżka przebiega wzdłuż koryta rzeki Orzyc od Skweru Duńskiego do Cmentarza
Żołnierzy Radzieckich. Na trasie zostały ustawione tablice informacyjne na temat
zwierząt żyjących m.in. na terenie miasta i okolic, ławki z bala z oparciami, drewniane
kładki, a także kosze, przy których umieszczono małe tabliczki o segregacji
śmieci i czasie ich rozkładu. Bardzo szybko tablice zostały pomazane markerem,
tablica o segregacji śmieci została złamana, natomiast jedna z tablic edukacyjnych,
wgnieciona. Kilka dni temu został również wyrwany jeden kosz na śmieci i ławka. -
Jeśli ktoś będzie świadkiem dewastacji, prosimy o kontakt - apelują w Urzędzie
Miejskim. Mieszkańcy nie kryją niezadowolenia - Niestety nasze społeczeństwo nie potrafi szanować czyjejś pracy. Jak tylko powstała ścieżka wiedziałam, że długo nie utrzyma się w dobrym stanie. To przykre - skomentowała Anna, mieszkanka Makowa

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. marian #1981054 | 77.253.*.* 24 kwi 2016 06:34

  makowiak #1980597 | 109.243.*.* 22 kwi 2016 21:38 monitoring to powinien być na straży miejskiej ,ale straży nie ma w Makowie bo jakiś wspaniałomyślny burmistrz zlikwidował to służbę.policja to też ma inne zadania do roboty,i właśnie tu najlepsza by była straż miejska.ale takich wybieracie radnych i burmistrzów którzy zamiast coś tworzyć to likwidują ,bo póżniej maja mniej na głowie i więcej piniędzy dla siebie a cierpią na tym mieszkańcy.tak będzie ze wszystkim co się zrobi w tym mieście,będą dewastować wandale,bo kto tego ma pilnować. Pewnie, brakuje w Makowie Straży Miejskiej - kolejnych nierobów do brania pieniędzy. W większości miast likwiduje się to tałatajstwo. Zamiast utrzymywać nierobów, to lepiej dofinansować (wyjdzie taniej) dodatkowe służby policji. Władze miejskie i powiatowe powinny naciskać na komendanta, by było więcej patroli. Zabrać policji część samochodów, wyposażyć w rowery (tak jest w wielu miastach) i niech rusza do roboty. Makowscy "policjanci" (w cudzysłowie, bo niektórzy nadają się do pasania krów, a nie nie do noszenia munduru policjanta) jeżdżą swoimi furami i tak naprawdę mają gdzieś, to co się dzieje w miejscach publicznych. Centrum monitoringu powinno być na komisariacie policji, by szybciej można było reagować.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. mak #1980348 | 164.126.*.* 22 kwi 2016 15:05

   jak zwykle debile nie uszanują

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. marian #1978874 | 83.238.*.* 20 kwi 2016 05:11

   Czy tak trudno było przewidzieć (mając przykład zniszczeń w parku) że dewastacja jest kwestią czasu? Jestem za tym, by tępić wandali, ale też dziwię się włodarzom miasta, że nie potrafili przewidzieć ew. skutków budowy ścieżki. Spora grupa mieszkańców Makowa (to jest problem ogólnopolski) jest zainteresowana wandalizmem. To widać w wielu miejscach miasta. Nie ma innego wyjścia jak budowa (o czym się mówi od wielu lat) monitoringu, obejmującego ważne dla mieszkańców miejsca. Prz dzisiejszych możliwościach technicznych objęcie monitoringiem ścieżki przyrodniczej, parku przy żabach, cmentarza żołnierzy radzieckich, ect. jest koniecznością. Może się okazać, że koszty naprawy zdewastowanych miejsc przewyższą koszty zainstalowania monitoringu. Centrum monitoringu powinno znajdować się na komisariacie policji.

   Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)