środa, 20 października 2021. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Pierwsze miejsce dla Szelkowa

2016-04-27 15:33:15 (ost. akt: 2016-04-27 15:34:10)

Podziel się:

23 kwietnia w Chudku odbyły się Mistrzostwa Międzypowiatowe w Unihokeju Chłopców. Drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Szelkowie zajęła I miejsce.

W zawodach wzięło udział 5 najlepszych zespołów (nie dojechała reprezentacja miasta Ostrołęki) reprezentujących powiat przasnyski, wyszkowski, ostrołęcki, ostrowski i makowski. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, przez co do ostatniego meczu nie można było wskazać zwycięzcy. Team z Szelkowa w pierwszym meczu wygrał z Zabrodziem 5:2, w następnym zremisował ze szkołą w Chudku , pretendentem do pierwszego miejsca, 2:2. I w tym momencie Szelków i Chudek miały taką samą ilość punktów i o pierwszym miejscu, według regulaminu, miała zadecydować różnica bramek, a następnie ilość strzelonych bramek. Chłopcy z Szelkowa stanęli na wysokości zadania i chociaż ze zmęczenia nogi odmawiały im posłuszeństwa, wygrali z Czernice Borowe 8:0 i z Andrzejewem 7:0. Bardzo wysokie zwycięstwa dały im wymarzone I miejsce i prawo reprezentowania naszego regionu w Mistrzostwach Wojewódzkich w Unihokeju, które odbędą się w Ciechanowie w dniach 15-16 maja 2016r. Publiczną Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Szelkowie reprezentowali: Jakub Tyska – kapitan, Przemysław Cieślak i Kamil Niesłuchowski – bramkarze, Maciej Tyska, Adrian Komsta, Eryk Małkiewicz, Hubert Samsel, Łukasz Jabłoński, Igor Jankowski, Igor Olewnicki, Paweł Biraga oraz najmłodszy uczestnik turnieju, niesamowity talent, uczeń II klasy Hubert Tyska. Trenerem zwycięskiej drużyny był nauczyciel wychowania fizycznego Tadeusz Kacprzycki.
Należy również podkreślić, że trzy tygodnie wcześniej, dziewczęta tej szkoły, w zawodach tej samej rangi, zajęły 2 miejsce.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB