Sobota, 19 czerwca 2021. Imieniny Gerwazego, Protazego, Sylwii

Koncert Mateusza Rulskiego

2017-01-26 14:25:00 (ost. akt: 2017-01-26 14:22:26)

Autor zdjęcia: GOK Karniewo

Podziel się:

W niedzielę 29 stycznia o godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury rozpocznie się koncert Matusza Rulskiego. Wstęp Wolny!

"Mateusz Rulski - Warszawiak. Z zawodu anglista, tłumacz. Uprawiał nurkowanie, karate, żeglarstwo, astronomię, zaklinanie psów i realizację dźwięku - może nawet nie zapomniał. Zbudował ukulele pod okiem Sergiusza Stańczuka. Był i pod innymi skrzydłami, ale wyfrunął. Nie, żeby zafrunął. Pod własnymi ma czteroletniego synka. Motocyklista, ale spieszony. Kierowca, ale nie dzielny. Z pasji – biegacz i chórzysta, baryton. Zrywa się przed świtem, by pisać w przerażeniu. Przeraża go odnalezienie, najbardziej we własnej skórze. W zagubieniu odnajduje się nieźle. Pierwszą gitarę dostał od ojca, trzecią od mamy. Gra na czwartej. Weganin. Jeśli zobaczycie go z kebabem – ćśśś!
Gitarowo zmierza w kierunku fingerstyle. Kuje kłujące słowa np.: nieboszczacza, światł, mercwagen, trójkątura. Współtworzył z Tomkiem Krzymińskim warszawski cykl koncertów Wieczór z Piosenką Niegłupią. Wydał dwie autorskie płyty: w r. 2007 wariacki „Protopłyt”, w 2015 – osobistą i kameralną „Sautė”.
Zdobył nagrody m.in. na festiwalach:

Międzynarodowy Festiwal Bardów OPPA w Warszawie
Spotkania Młodych Autorów i Kompozytorów SMAK w Myśliborzu
Ogólnopolskie Spotkania z Piosenką Kabaretową w Ostrołęce
Poetycka Dolina w Warszawie
Ogólnopolski Studencki Przegląd Piosenki Turystycznej „YAPA” w Łodzi


Zapraszamy!!!

Wstęp Wolny ;)"

Informacja GOK Karniewo

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB