Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

XVI Środowiskowy Turniej Tenisa Stołowego

2017-03-27 15:58:22 (ost. akt: 2017-03-27 15:58:11)

Autor zdjęcia: ZS w Gąsewie

Podziel się:

W niedzielę, 12 marca w sali sportowej Zespołu Szkół w Gąsewie Poduchownym odbył się XVI Środowiskowy Turniej Tenisa Stołowego, w którym wzięło udział 115 zawodników. Znacząca część uczestników pochodziła z gminy Sypniewo, ale także z innych miejscowości Północnego Mazowsza.

Stoły tenisowe są od dawna bardzo rozpowszechnione, co umożliwia stały trening, więc organizowany od 16 lat turniej cieszy się niesłabnącym powodzeniem, nie tylko wśród młodzieży. Rozgrywki przeprowadzono w ośmiu kategoriach, systemem „do dwóch przegranych”. Łącznie 214 pojedynków. Emocji było co niemiara, publiczność inspirowała ożywionym dopingiem.

W kategorii VIP-y zwyciężył Janusz Gołyś z Makowa Mazowieckiego, II miejsce Wojciech Chrzanowski z Rzechowa Wielkiego, III miejsce ks. Andrzej Kotarski, proboszcz parafii Krasnosielc.

W kategorii KOBIETY – I miejsce Ewa Breńska z Sypniewa, II. - Anna Jakubik z Zalesia, III. – Bogumiła Gamdzyk z Gąsewa.

W kategorii MĘŻCZYŹNI – I. miejsce Tomasz Zabielski z Sypniewa, II miejsce Jakub Borkowski z Nowego Gąsewa, III miejsce Marcin Chrzanowski z Rzechowa Wielkiego.

W kategorii OPEN – zwyciężył Paweł Szmil z Rochni, II miejsce Marcin Kacprzycki z Makowa Mazowieckiego, III – Marek Ostromecki z Ciechanowa.

W kategorii DZIEWCZĘTA – GIMNAZJUM – najlepszą zawodniczką okazała się Izabela Świercz, II. – Klaudia Piecuska, III Anita Beczak. Wszystkie są uczennicami PG w Gąsewie.

W kategorii DZIEWCZĘTA – SZKOŁY PODSTAWOWE – zwyciężyła Zofia Bartosiewicz – Maków Mazowiecki, II miejsce Kamila Pomiechowska – Gąsewo, Weronika Milewska, również SP Gąsewo.

W kategorii CHŁOPCY – GIMNAZJUM – najlepszy był Adam Rzepka, uczeń PG w Sypniewie, II – Tomasz Zalewski i III Krystian Wielechowski - obydwaj z PG w Gąsewie.

W kategorii CHŁOPCY – SZKOŁA PODSTAWOWA – I miejsce – Krzysztof Chrzanowski ze szkoły w Gąsewie, II miejsce Eliasz Napiórkowski z SP w Sypniewie, III miejsce Bartosz Kosakowski z SP Gąsewo.

Najmłodszym uczestnikiem turnieju był uczeń II klasy Szkoły Podstawowej w Sypniewie – Łukasz Napiórkowski, który otrzymał nagrodę specjalną.

Sponsorami nagród dorocznej imprezy sportowej były firmy: POLMLEK, OPOLTRANS, GOZANA, FRIGO, Urząd Gminy w Sypniewie, Wspólnota Wsi Nowe Gąsewo, Roman Zakrzewski i Marek Dobrzyński.

Gratulując zawodnikom, wójt Jarosław Napiórkowski (także zawodnik tego dnia w rozgrywkach, z IV lokatą w kat. VIP), podkreślił duży wkład pracy i zaangażowanie dyrektora Zespołu Szkół w Gąsewie Poduchownym Zbigniewa Olbrysia.

Anna Skonieczna
Źródło: Starostwo Powiatowe w Makowie Maz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB