środa, 20 października 2021. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

"Odblaskowa moda" – akcja skierowana do dzieci

2017-03-28 12:31:52 (ost. akt: 2017-03-28 12:50:00)

Podziel się:

We wtorek 21 marca makowscy policjanci rozpoczęli akcję profilaktyczną „Odblaskowa moda” w szkołach na terenie gminy Sypniewo. Jest to akcja, która ma na celu aktywizację lokalnej społeczności, a szczególnie dzieci i młodzieży do noszenia odblasków i odzieży odblaskowej. Została ona zainicjowana przez makowską policję we współpracy z Urzędem Gminy Sypniewo.

Spotkania inaugurujące akcję odbyły się 21 marca w Zespole Szkół w Gąsewie oraz Sypniewie, w których uczestniczyli uczniowie z klas I-III. W spotkaniach wzięli udział Wójt Gminy Sypniewo, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Makowie Maz. oraz Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego makowskiej policji.

Widoczni na drodze

Dzieci na początku uczestniczyły aktywnie w spotkaniu z policjantem makowskiej drogówki mł. asp. Adamem Rzeczkowskim, który przybliżył temat bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, czyli pieszych i rowerzystów. Przypomniał uczniom między innymi jak prawidłowo korzystać z drogi idąc pieszo lub jadąc rowerem, oraz jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię. Namawiał do noszenia odblasków, które nie tylko cieszą oko, ale sprawią, że jesteśmy bardziej widoczni na drodze.

Ufundowali dzieciom kamizelki

Obecny na spotkaniu Wójt Gminy Sypniewo Jarosław Napiórkowski wręczył na ręce Dyrektorów Szkół kamizelki odblaskowe dla dzieci z klas I-III, ufundowane przez samorząd Gminy Sypniewo, które będą niezbędnym elementem ubioru uczniów podczas spacerów, wycieczek czy rajdów rowerowych. Nie zabrakło również opasek odblaskowych, które również ufundował Wójt Gminy Sypniewo.
Na koniec dla uczniów przygotowano niespodziankę. Na spotkanie przybył szczególny gość z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce Komisarz Kurpik. Dzieciaki mogły przybić z nim „piątkę”, przytulić się, a na koniec wszyscy zrobili pamiątkowe zdjęcie.
Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Tomek #2222107 | 80.50.*.* 12 kwi 2017 16:40

    W Makowie mamy teraz fantastyczne oświetlenie miasta na głównych ulicach od czasu założenia LEDów. Ale ogólnie jazda w Polsce w nocy to dramat. Większość rowerzystów nie ma świateł, piesi zimą obowiązkowo zakładają całkowicie czarne ubrania, a jednocześnie są przekonani, że "kierowca ich widzi". Gdyby wszyscy piesi mieli elementy odblaskowe to na 100% kilkaset ofiar rocznie byłoby mniej w kraju.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz