Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Targowisko jeszcze w tym roku

2018-03-28 12:10:01 (ost. akt: 2018-03-28 12:12:55)

Podziel się:

Różan\\\Prace nad budową nowego targu w Różanie trwają. Rozpoczęta jeszcze w 2017 roku inwestycja ma zostać zakończona w październiku tego roku. Rolnicy i handlarze będą odtąd mogli sprzedawać swoje produkty pod zadaszeniem.

To dobra wiadomość dla rolników i handlarzy, którzy raz w tygodniu w piątek wystawiają swoje produkty podczas jarmarku. Nowa targowica będzie zlokalizowana przy ul. Królowej Bony, zapewni komfort mieszkańcom i poszerzy możliwości sprzedażowe. - Rolnicy będą mogli spokojnie handlować żywym inwentarzem - zapewnia burmistrz Różana i dodaje, że użytkownicy będą mieli równiez do dyspizycji nowoczesny parking. Jednak gmina musi wybudować targowisko za własne pieniądze.
-Ostateczny koszt budowy zamknie się kwotą ponad 4 mln złotych i będzie pokryty ze środków własnych gminy. Staraliśmy się o dofinansowanie inwestycji, ale kryteria naboru wniosków zostały skonstruowane w sposób uniemożliwiający nam skorzystanie z dotacji - wyjaśnił Piotr Świderski, burmistrz gminy Różan. Projekt zakłada znaczne ulepszenia w stosunku do istniejącej targowicy. Położony na niemalże 4 - hektarowym obszarze rynek handlowy będzie monitorowany, zasilany energią słoneczną z paneli fotowoltaicznych oraz wyposażony w zabudowę z zadaszeniem.
- Liczę na to, że inwestycja będzie służyła pobudzeniu aktywności gospodarczej na terenach wiejskich i ułatwi producentom rolnym dotarcie z ekologicznymi produktami żywnościowymi do konsumentów. Nasze dotychczasowe piątkowe jarmarki cieczą się ogromną popularnością i myślę, że dzięki nowemu targowisku jeszcze na niej zyskamy - stwierdził burmistrz.
Stare targowisko składa się z dwóch parceli należących do zasobów gminy oraz miejscowej parafii. Na razie nie zostanie zagospodarowane, jednak z czasem być może powstanie tam park lub podobna strefa publiczna.

n.b.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB