Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Eli izba pamięci

2018-03-29 12:48:03 (ost. akt: 2018-03-29 12:52:37)

Podziel się:

Jest taka izba, w którejczas cofa się do lat 80.Jej opiekunka, pani Elżbieta Suchecka od lat zbiera niezwykłe3 przedmioty, które kojarzą nam się z PRL.

Elżbieta Suchecka, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej jako fanka histori, stworzyła swego rodzaju izbę pamięci. Tuż przy bibliotece dostała pomieszczenie, w tórym wyeksponowała pieczołowicie zbierane, oldschoolowe przedmioty użytku codziennego. W kolekcji pani Elżbiety znajdują się zarówno tradycyjne stroje, jak i meble, zastawa stołowa, zapałki, czy hebel, który zachowała po dziadku – stolarzu.
-Zarówno zasłony jak i karnisze pochodzą z gminnej biblioteki, która lata temu znajdowała się w szkole – opowiada kierownik. Dodaje, że czasami przychodzą uczniowie, by obejrzeć kolekcję. -Najbardziej zainteresowani są kałamarzem. Pytają do czego służył ten przedmiot. Wskazują również na kultową cukiernicę PRL i dopytują co to takiego – wyjaśnia uśmiechnięta pani Elżbieta. Mówi też, że z chęcią gościłaby częściej wycieczki szkolne i zaprasza do kontaktu nie tylko miejscowych, ale też mieszkańców innych gmin.
n.b.


Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. [d] #2473879 | 70.188.*.* 29 mar 2018 16:41

    I jak się z tą panią skontaktować? Nawet nie wiadomo w której gminie ta biblioteka się znajduje, nie mówiąc już o jakichkolwiek danych teleadresowych...

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)