Poniedziałek, 6 grudnia 2021. Imieniny Dionizji, Leontyny, Mikołaja

Półmaraton dla zdrowia

2018-04-06 11:30:54 (ost. akt: 2018-04-06 11:32:46)

Podziel się:

Urząd Gminy wraz z Gminym Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szelkowie oraz Starostwem Powiatowym w Makowie Mazowieckim już po raz ósmy organizują półmaraton oraz bieg długodystansowy.

Impreza odbędzie się w niedzielę, 20 maja. Chętni już teraz mogą się zapisywać.
-Zaczęliśmy organizować półmaraton szelkowski jeszcze zanim w Polsce nastała moda na tego typu imprezy. Jest to wydarzenie kameralne, udział w nim biorą głównie lokalni mieszkańcy, ale przyjeżdżają też biegacze z Ciechanowa, Warszawy i Krakowa – mówił Arnold Grossmann, wójt. Start honorowy do biegów ma odbyć się przed halą sportową w Szelkowie. Start ostry i meta znajdą się 300 metrów od hali. Na półmaraton składa się odcinek o długości trochę ponad 21 kilometrów. Natomiast bieg długodystansowy odbędzie się na trasie około 10 km. Biec będzie drogą powiatową w kierunku Makowa Maz., asfaltowymi i gruntowymi drogami wiejskimi, ale również leśnymi. Trasa jest urozmaicona, lekko pofałdowana z dwoma średniej wielkości podbiegami.W maratonie mogą wziąść udział tylko osoby dorosłe, natomiast w biegu długodystansowym młodzież, która ukończyła 15 lat.Udział w obydwu biegach jest płatny. Wpisowe na półmaraton, to 30 złotych przy wpłacie na konto, a 50 zł w biurze zawodów, na bieg długodystansowy 20 zł lub 30 zł w biurze. Celem imprezy jest popularyzowanie i upowszechnianie biegania, promocja gminy oraz integracja mieszkańców.
-Jak do tej pory uczestnicy bardzo sobie chwalą wydarzenie głównie za atmosferę panującą na imprezie oraz za organizację – tłumaczył wójt. Dla najlepszych biegaczy przewidziane są nagrody i wyróżnienia.
d.z.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB