Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Zespół Szkół organizuje konkurs orki

2018-04-17 11:21:13 (ost. akt: 2018-04-17 11:21:25)

Podziel się:

Maków Maz//W poniedziałek, 23 kwietnia, w Zespole Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej wraz z dniem otwartym odbędzie się również konkurs orki. Udział w nim wezmą uczniowie z Różana, Krasnosielca oraz makowskich szkół ponadgimnazjalnych.

W tym roku dni otwarte zespołu zostały połączone z trzecim powiatowym konkursem orki. Na zwiedzanie szkoły, oglądanie pracowni, poznanie kierunków kształcenia oraz kadry przybędą uczniowie z makowskich szkół, ale także z Szelkowa i Karniewa. Drzwi dla nowych kandydatów oraz zainteresowanych nauką w ZS zostaną otwarte w poniedziałek, 23 kwietnia. Natomiast o godzinie 10. wystartuje konkurs orki. Na zwycięzców będą czekały nagrody, które zostaną wręczone około godz. 13. Następnie w programie przewidziano pokaz orki nowoczesnym sprzętem z wmontowanym automatycznym systemem prowadzenia oraz innych urządzeń rolniczych. Zorganizowany też zostanie poczęstunek z grilla oraz wyrobów lokalnych przedsiębiorców.
Patronat honorowy nad konkursem objął starosta makowski, Zbigniew Deptuła. W komisji zasiądzie kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Makowie Maz., Barbara Karol, kierownik makowskiej placówki terenowej KRUS, Adam Miecznikowski oraz doświadczeni rolnicy z powiatu, panowie Grzegorz Jaworski i Marek Gogolewski.
d.z.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB