Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Powiat makowski wspiera Przasnysz w budowie basenu

2018-05-04 11:03:36 (ost. akt: 2018-05-04 11:03:59)

Autor zdjęcia: Dorota Zberowska

Podziel się:

Powiat makowski//Zarówno starostwo powiatowe, jak i makowscy samorządowcy oraz włodarze kilku gmin zgodzili się na porozumienie i partnerstwo w realizacji budowy obiektu sportowego, do którego dąży miasto Przasnysz.

Burmistrz Przasnysza, Waldemar Trochimiuk zwrócił się do samorządów powiatu makowskiego z prośbą o wsparcie poprzez podpisanie umowy partnerskiej w celu budowy basenu oraz lodowiska. Porozumienie miało na celu nie tyle dofinansowanie inwestycji, co wskazówkę, że sąsiadujące gminy zainteresowane są powstaniem tego typu obiektu sportowego w Przasnyszu. Jednak doszło również do wsparcia finansowego. Zarówno miasto Maków Mazowiecki jak i starostwo powiatowe dołożyły po 10 tys. złotych, a gminy Karniewo, Płoniawy-Bramura, Krasnosielc czy Czerwonka po 5 tys. zł.
-Nie widzę przeciwwskazań do podpisania umowy partnerskiej. Nie będę się przeciwstawiał i pomogę sąsiadom – mówił starosta makowski, Zbigniew Deptuła. Dodał, że kwota wsparcia nie jest bardzo duża. Według starosty jest sens powstania pływalni w niedaleko leżącym od Makowa mieście. -Widzę, że Przasnysz jest w przodzie jeśli chodzi o inwestycje. Nie ma co rywalizować i pokazywać ambicji. W Makowie najpierw musi powstać infrastruktura, która jest ważniejsza od takich obiektów jak basen – tłumaczył starosta. Dopowiedział również, że gdyby w stolicy jego powiatu miał powstać basen, to władze wyłożyłyby na ten cel setki tysięcy złotych. -Póki co nie można działać jak pies ogrodnika. Uchwała o przystąpieniu do umowy partnerskiej została już podjęta – nadmienił Zbigniew Deptuła. Tego samego zdania jest burmistrz Makowa, Tadeusz Ciak. Jak do tej pory mieszkańcy miasta oraz uczniowie z podstawówek jeżdżą na basen do Pułtuska. Odległość między miastami nie różni się znacząco, jednak w Przasnyszu byłaby bardziej nowoczesna pływalnia. Być może zapisałoby się więcej uczniów na organizowaną przez urząd naukę pływania. Gminy bowiem już od jakiegoś czasu korzystają z programu, na który dostają dofinansowanie, a dzieciaki mają bezpłatne wejścia na basen.
d.z.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. śmieszk #2496145 | 171.25.*.* 4 maj 2018 21:53

    Uzasadnienie wsparcia Przasnysza jest żenujące. Pan starosta się skompromitował. Czas na zmiany.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz