Poniedziałek, 24 stycznia 2022. Imieniny Felicji, Roberta, Sławy

Obiecuję być wiernym czytelnikiem

2018-06-01 12:11:34 (ost. akt: 2018-06-01 12:15:38)

Autor zdjęcia: GBP Młynarze

Podziel się:

Młynarze//Pierwszoklasiści, we wtorek, 15 maja gościli w Gminnej Bibliotece Publicznej, gdzie zostali pasowani na czytelnika. Po części oficjalnej wydarzenia zaproszeni zostali na świeże powietrze. Tam czekały na nie gry oraz poczęstunek z grilla.

Kierownik biblioteki w Młynarzach, Elżbieta Suchecka już od kwietnia planowała zorganizować uroczystość pasowania pierwszaków na czytelnika. Jak pisaliśmy w poprzednim numerze Kuriera Makowskiego, pani Ela czekała na odpowiednią pogodę. W połowie bieżącego miesiąca wydarzenie doszło do skutku.
-Gminna Biblioteka Publiczna gościła 22 uczniów klasy pierwszej Publicznej Szkoły Podstawowej w Młynarzach wraz z wychowawczynią Panią Jolą Załęska oraz Aldoną Kołodziejczyk – powiedziała nam pani Suchecka. Dodała, że na uroczystość zaproszono Wacława Suskiego, wójta gminy Młynarze, który powitał pierwszaków i podarował im torbę cukierków. Po przywitaniu uczniowie zwiedzili bibliotekę. - Zapoznałam dzieci z jej organizacją i działalnością. Wymieniłam podstawowe działy książek znajdujące się w bibliotece publicznej, z uwzględnieniem księgozbioru dla najmłodszego czytelnika – wyjaśniła kierownik. Dzieciaki zastanawiały się i opowiadały dlaczego należy szanować książki. Pani Ela naświetliła rolę książek w życiu i wymieniła korzyści płynące z czytania. Po wstępie nastąpiło uroczyste pasowanie. -Przyszli czytelnicy, podnosząc do góry dwa palce prawej ręki z powagą i przejęciem powtarzały tekst przysięgi: ,,Obiecuję uroczyście być wiernym czytelnikiem szanować cię i poznawać twoje tajemnice,,. Następnie każde dziecko dotknęłam w lewe ramię encyklopedią dla dzieci – mówiła kierownik. Uczniowie zostali też obdarowanie pamiątkowymi książeczkami, zakładkami i odblaskami. Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości, pierwszoklasiści zaproszeni zostali na podwórko przed biblioteką, gdzie przy dźwiękach muzyki wspólnie się bawili. Poczęstowani też zostali smakołykami z grilla. -Dzieci przez 3 godziny miło i wesoło spędziły czas w krainie bajek – dodała pani Suchecka.
d.z.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB