Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Niemal wiek idą z pomocą

2018-06-21 10:18:20 (ost. akt: 2018-06-21 10:35:09)

Autor zdjęcia: Dorota Zberowska

Podziel się:

Gmina Płoniawy-Bramura///Ochotnicza Straż Pożarna z Bobina Wielkiego obchodziła 90-lecie istnienia jednostki. Uroczyste świętowanie rozpoczęło się mszą w kościele pw. św. Ap. Piotra i Pawła w Chodkowie Wielkim, w sobotę, 16 czerwca.

Oficjalna część jubileuszu, na którą przybyły delegacje dziesięciu OSP z gminy miała miejsce na boisku szkolnym w Chodkowie Wlk. Druhom towarzyszyła Miejska Orkiestra Dęta z Makowa Mazowieckiego. Zebrani goście usłyszeli historię jednostki, a najbardziej zasłużeni strażacy udekorowani zostali medalami. Członek prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP, druh Mirosław Augustyniak na uroczystość przybył z prezentami, wyróżnieniami oraz listem z życzeniami od marszałka wojewódzkiego, Adama Struzika. Druhowie w prezencie otrzymali odzież ochronną oraz obuwie. Uhonorowani też zostali medalem Pro Masovia. W jubileuszu udział wzięli również samorządowcy z gminy Płoniawy-Bramura, Prezes Zarządu Gminnego OSP, druh Dariusz Wierzbicki, przedstawiciel PSP w Makowie Mazowieckim, kpt. Bartosz Kołodziejski, oraz wielu innych gości. Organizatorzy wydarzenia przygotowali pamiątkową tablicę, w którą wyróżnieni wbili symboliczny gwóźdź. Pod koniec części oficjalnej zebranych druhów oraz gości zaproszono na obiad.
d.z.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Czytelniczka #2527518 | 5.172.*.* 28 cze 2018 17:23

    Piękne zdjęcia, piękna i wyniosła uroczystość. Wielki szacunek dla tych co poświęcają swój czas niejednokrotnie ryzykując zdrowiem i życiem na tak wspaniałe czyny idąc z pomocą nam zwykłym ludziom. Szkoda tylko że zacne grono SP Płoniawy zapomina o zasłużonych którzy ratowali życie ludzkie a w chwili pogrzebu nie było żadnego przedstawiciela. Mam na myśli OSP w Krzyżewach które zostało rozwiązane dawno temu. Przydała by się zwykła przyzwoitość bo uroczystości Floriana zawsze właśnie tam mają miejsce. A to właśnie dzięki tym oddanym ludziom strażakom w tej miejscowości których już nie ma wśród nas możemy bywać w tej pięknej okolicy. Zaznaczam że robili to bezinteresownie.

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz