Sobota, 8 października 2022. Imieniny Brygidy, Loreny, Marcina

Próba pod chmurką przyciągnęła dużą widownię

2018-06-25 10:43:53 (ost. akt: 2018-06-25 14:13:31)

Autor zdjęcia: The OrchestRose

Podziel się:

Różan///The OrchestRose – zespół funkcjonujący przy Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury zorganizował nietypową próbę. Nietypową ponieważ odbyła się na świeżym powietrzu.

Piękna pogoda i upały sprawiły, że jeden z członków zespołu wpadł na pomysł aby wyjść ćwiczyć na zewnątrz. -Myśl ta przypadła wszystkim nam do gustu, dlatego też długo nie czekaliśmy na realizację tego planu – tłumaczy inny muzyk. Dodaje, że 10 czerwca (niedziela) udało im się zorganizować pierwszą w historii zespołu próbę „pod chmurką”. -Nasze wspólne ćwiczenia rozpoczęliśmy o godz. 18:00 na skwerku „przy czołgu”, ale już na godzinę przed zainteresowanie przechodniów wzbudził rozstawiany przez nas sprzęt. Sporo osób postanowiło zatrzymać się i oczekiwać dalszego biegu wydarzeń – opowiada. W chwili rozpoczęcia próby zespół miał już sporą widownię. Kilkadziesiąt osób czekało by zobaczyć jak wyglądają muzyczne ćwiczenia i posłuchać jak zespół gra. Widownię stanowili przypadkowi przechodnie, ale również znajomi, przyjaciele oraz rodziny muzyków.
-Można stwierdzić, że nasza próba przeistoczyła się w spontaniczny mini koncert trwający półtorej godziny, który ze względu na jego swobodny charakter, sprawił nam wiele przyjemności. Mieliśmy bardzo dobry kontakt z zebraną publicznością. Często dochodziło do luźnej wymiany zdań z publiką – dodaje jeden z członków zespołu i wyraża nadzieję, że tego typu prób uda im się organizować więcej.
The OrchestRose w sezonie wiosenno letnim sporo koncertuje. Jak pisaliśmy w poprzednich wydaniach Kuriera Makowskiego, dzięki uprzejmości zespołu oprawę muzyczną zyskał między innymi tegoroczny, Powiatowy Dzień Strażaka w Czerwone. W niedzielę, 17 czerwca zagrali dwa koncerty w różnych miejscach. Pierwszy rozpoczął się o godz. 15:30 podczas Festynu Dworcowego w Ostrołęce. -Cztery godziny później światowe utwory rozrywkowe w naszym wykonaniu zaprezentowaliśmy mieszkańcom Łęgu Przedmiejskiego podczas Festynu Rodzinnego. Podwójny występ z którym każdy sobie bardzo dobrze poradził utwierdził mnie w przekonaniu, że nasz zespół jest w pełni przygotowany do letniego sezonu koncertowego, podczas którego bez żadnych obaw możemy wystąpić jednego dnia w kilku miejscach. Nasze umiejętności techniczne jak również wydolność fizyczną, która bez wątpienia umożliwia nam kilkugodzinną grę na najwyższych obrotach, będziemy mogli podszlifować na początku lipca podczas tygodniowego wyjazdu szkoleniowego – tłumaczy muzyk. Szkolenie odbędzie się w Kuklach, województwo podlaskie. -Tam pod opieką instruktorów będziemy starali się wykorzystać cenne rady i umiejętności naszych bardziej doświadczonych kolegów i przełożyć je na własną grę, a tymczasem zapraszamy na nasz fanpage, na facebook-u – dodaje.
d.z.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB