Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Świetlica na finiszu, drogi w remoncie

2018-08-01 12:00:00 (ost. akt: 2018-08-01 13:23:08)

Podziel się:

Czerwonka\\\ Mieszkańcy gminy mogą już jeździć wyremontowanym odcinkiem drogi Perzanowo-Łaś. Praktycznie na ukończeniu jest też remont świetlicy wiejskiej we wsi Budzyno.

- Mieszkańcy Perzanowa i Tłuszcza mogą się cieszyć przebudowaną drogą na odcinku Perzanowo - Łaś - informuje tamtejszy urząd. Inwestycja została zrealizowana we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Makowie Mazowieckim. Aktualnie trwa przebudowa mająca na celu przystosowanie budynku na świetlicę wiejską we wsi Budzyno. - Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli się cieszyć wyremontowanym budynkiem po dawnej szkole podstawowej, który będzie pełnił rolę świetlicy wiejskiej - dodaje wójt. To nie koniec, bo 25 czerwca przedstawiciele gminy podpisali umowę na dotację na remont kolejnej świetlicy w Gutach Dużych.
Będzie też kolejna modernizacja drogi z Czerwonki Szlacheckiej do Perzanowa. Zarząd Województwa Mazowieckiego uchwałą nr 541/329/18 z dnia 10 kwietnia 2018 r. przyznał Gminie Czerwonka dotację ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego z przeznaczeniem na realizację przedsięwzięcia pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 210115W w miejscowości Czerwonka Szlachecka” w wysokości 100 000 zł. W ramach wniosku zostanie przebudowany prawie 2 kilometrowy odcinek drogi łączący Czerwonkę Szlachecką z Perzanowem. Ostateczny termin realizacji (odbioru końcowego) zadania objętego dotacją to 31 października 2018 r.
Trwa przebudowa mająca na celu przystosowanie budynku na świetlicę wiejską we wsi Budzyno. Jeszcze w tym roku mieszkańcy będą mogli się cieszyć wyremontowanym budynkiem po dawnej szkole podstawowej, który będzie pełnił rolę świetlicy wiejskiej.

red.

fot. Gmina Czerwonka

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB