Piątek, 14 maja 2021. Imieniny Bonifacego, Julity, Macieja

Nowy samochód dla OSP Płoniawy-Bramura

2018-10-26 12:00:00 (ost. akt: 2018-10-26 13:59:15)

Podziel się:

Pod koniec września w miejscowości Płoniawy- Bramura odbyło się uroczyste poświęcenie i przekazanie wozu strażackiego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Ochotnicy z niecierpliwością czekali na te dzień.

Zgodnie ze specyfikacją techniczną nowy samochód dla OSP Płoniawy- Bramura jest przystosowany do prowadzenia działań gaśniczych i ratowniczych.
- Pojazd przystosowany jest do obsługi przez 6 osobową załogę i posiada na swoim wyposażeniu agregat wysokociśnieniowy wraz ze zbiornikiem na wodę i pianę, maszt oświetleniowy oraz wyciągarkę. Ponadto na samochodzie został zamontowany agregat prądotwórczy, zestaw medyczny PSP R1, sprzęt techniczny w postaci pił spalinowych oraz aparatów powietrznych – informuje Urząd Gminy Płoniawy- Bramura.
Lekki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Peugeota Boxera kosztował 184 500,00 złotych. Koszt jego pokryła Gmina Płoniawy-Bramura, przy współudziale finansowym Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w łącznej wysokości 69 230,00 złotych.
Uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej w kościele parafialnym w Płoniawach-Bramurze. Celebrował ją ks. proboszcz Krzysztof Wierzchoń. Po jej zakończeniu odbyło się uroczyste przekazanie oraz poświęcenie wozu strażackiego.
Ksiądz Proboszcz Krzysztof Wierzchoń poświęcił wóz strażacki, a przekazania dokonali: Wójt Gminy Płoniawy-Bramura Włodzimierz Załęski, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mirosław Augustyniak, Komendant Powiatowy PSP w Makowie Maz. st. bryg. Arkadiusz Gołębiewski, Wicestarosta Powiatu Makowskiego Dariusz Wierzbicki.Udział w uroczystości wzięły ponadto delegacje jednostek OSP z terenu gminy Płoniawy-Bramura wraz z pocztami sztandarowymi  oraz druhowie strażacy z jednostki OSP Płoniawy-Bramura – informują.
Kluczyki do nowego samochodu trafiły na ręce Janusza Stolarczyka, naczelnika OSP Płoniawy Bramura, który podziekował za przekazane środki na zakup wozu.
W imieniu całej naszej jednostki składam gorące podziękowanie za przekazane środki na zakup samochodu, podnoszącego zdolność operacyjną naszej jednostki. Równocześnie zapewniam, że będziemy się starać, aby ten samochód był zawsze sprawny i należycie konserwowany – mówił.


Fot. UG Płoniawy- Bramura


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB