Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany

2020-09-18 07:53:16 (ost. akt: 2020-09-18 08:53:45)

Autor zdjęcia: materiały KPP

Podziel się:

16 września policjanci zatrzymali kierującego pod wpływem alkoholu. W trosce o bezpieczeństwo na drogach naszego powiatu policjanci stale kontrolują trzeźwość kierujących. Apelujemy o rozsądek i nie wsiadanie za kółko na podwójnym gazie.

Wczoraj około godz. 15:30 policjanci z Zespołu Potrolowo-Interwencyjnego makowskiej komendy zatrzymali 66-letniego mieszkańca powiatu makowskiego, który kierował samochodem Mazda. Badanie trzeźwości wskazało, że miał ponad  2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyźnie za kierowanie "na podwójnym gazie" grożą teraz poważne konsekwencje. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości sąd może orzec karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna ponadto musi się liczyć z zakazem prowadzenia pojazdów na okres minimum 3 lat, oraz wysoką grzywną.
Pamiętajmy, że na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wpływa wiele czynników m.in. sprawność pojazdu, stan psychofizyczny kierujących pojazdami (trzeźwość, zmęczenie), pogoda, a przede wszystkim respektowanie przepisów przez uczestników ruchu drogowego. Ponadto, bardzo ważna jest kultura jazdy, wzajemny szacunek i brak agresji, które wpływają na poczucie bezpieczeństwa, co w konsekwencji może przełożyć się na mniejszą liczbę zdarzeń w ruchu drogowym.
 
Autor: sierż. Katarzyna Pstrągowska

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB