Czwartek, 18 sierpnia 2022. Imieniny Bogusława, Bronisława, Ilony

Kolejne prawa jazdy zatrzymane

2020-09-25 08:15:38 (ost. akt: 2020-09-25 08:16:35)
ilustracja do treści

ilustracja do treści

Autor zdjęcia: KMP Olsztyn

Podziel się:

138 km/h, z taką prędkością pędził wczoraj 37-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego. Jazda z taką prędkością w obszarze zabudowanym zakończyła się dla mężczyzny utratą prawa jazdy oraz wysokim mandatem. Policjanci apelują o rozwagę na drodze.

Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali kierującego pojazdem osobowym, 37-letniego mieszkańca powiatu gliwickiego, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o  88 km/h. Mężczyzna za  jazdę z prędkością 138 km/h  został ukarany  400 złotowym mandatem karnym połączonym z 10 punktami karnymi. Uprawnienia do kierowania pojazdami odzyska po upływie trzech miesięcy.
Przypominamy! Na podstawie obowiązujących przepisów policjanci mogą zatrzymać prawo jazdy w przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym lub w przypadku przewożenia pasażerów w liczbie przekraczającej liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym pojazdu lub wynikającą z konstrukcyjnego przeznaczenia pojazdu niepodlegającego rejestracji. Za pierwszym razem zatrzymanie prawa jazdy następuje na 3 miesiące. Jeśli mimo to kierowca dalej będzie prowadzić auto bez uprawnień i zostanie zatrzymany, ten okres przedłuży się do sześciu miesięcy. Kolejna "wpadka" bez prawa jazdy zakończy się cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

sierż. Katarzyna Pstrągowska
KPP Maków Maz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB