W ostatnich dniach w Szelkowie miała miejsce akcja edukacyjna zorganizowana przez policję, mająca na celu poprawę bezpieczeństwa pieszych na drogach. Kampania nosi nazwę „Kierowco, nie polujemy na zebrach” i skierowana jest do najmłodszych uczestników ruchu. Policjanci spotkali się z uczniami miejscowej szkoły, aby przypomnieć o zasadach bezpiecznego poruszania się w pobliżu skrzyżowań i przejść dla pieszych. To ważne wydarzenie miało na celu uświadomienie zarówno dzieci, jak i kierowców o kluczowej roli bezpieczeństwa na drogach.
W ramach akcji uczniowie Szkoły Podstawowej w Szelkowie brali aktywny udział, biorąc udział w pogadankach przygotowanych przez policjantów. Funkcjonariusze wyjaśniali, jakie zagrożenia mogą czyhać na pieszych oraz jak skutecznie je unikać, szczególnie podczas codziennych dróg do szkoły czy powrotów do domu. Dzieci miały okazję zadać pytania i uzyskać cenne porady od specjalistów w dziedzinie bezpieczeństwa drogowego.
Akcja „Kierowco, nie polujemy na zebrach” zachęca nie tylko do większej ostrożności kierowców, ale także do aktywnego uczestnictwa dzieci w promowaniu kultury bezpieczeństwa na drodze. Apel uczniów, by kierowcy zwalniali przed przejściami dla pieszych, podkreśla znaczenie wspólnego dbania o bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Policjanci zapowiadają kontynuację kampanii, mając na celu dalsze zwiększanie świadomości mieszkańców w tej ważnej kwestii.
Źródło: Policja Maków Mazowiecki
Oceń: Policja prowadzi kampanię „Kierowco, nie polujemy na zebrach” w Szelkowie
Zobacz Także