Uczniowie klasy mundurowej z Makowa Mazowieckiego odbyli swoją wizytę w Akademii Policji w Szczytnie, mając okazję przyjrzeć się z bliska procesowi kształcenia przyszłych funkcjonariuszy. Dnia 16 kwietnia br. uczestniczyli w Dniu Otwartym, który umożliwił im zapoznanie się z ofertą edukacyjną uczelni oraz z wymaganiami związanymi z przyszłą służbą w Policji. Wizyta ta okazała się być bogatym źródłem wiedzy oraz inspiracji dla młodzieży, rozważającej swoją przyszłość zawodową. Uczniowie zwiedzili różne obiekty i zapoznali się z realiami pracy policjantów.
W trakcie wydarzenia uczniowie mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą edukacyjną Akademii Policji. Młodzież poznała zasady rekrutacji oraz różnorodne kierunki studiów, które proponuje uczelnia. Dzięki wycieczce po infrastrukturze dydaktycznej i sportowej, uczestnicy mogli zobaczyć sale wykładowe, obiekty treningowe oraz specjalistyczne zaplecze, tak istotne w procesie szkolenia przyszłych policjantów.
Wszystkim uczestnikom Dnia Otwartego towarzyszyły spotkania z wykładowcami oraz aktualnymi studentami akademii, co pozwoliło młodzieży uzyskać odpowiedzi na ich pytania dotyczące zasadności i wymagań związanych z pracą w Policji. Tego typu kontakty niewątpliwie poszerzyły horyzonty przyszłych absolwentów, dając im cenne wskazówki dotyczące dalszego rozwoju kariery w służbach mundurowych, co może być motywacją do podjęcia wyzwania, jakim jest praca w Policji.
Źródło: Policja Maków Mazowiecki
Oceń: Uczniowie z Makowa Mazowieckiego w Akademii Policji w Szczytnie
Zobacz Także

