Poniedziałek, 20 września 2021. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Zawodowcy szkolili ochotników

2014-08-27 15:51:41 (ost. akt: 2014-08-27 15:53:46)

Podziel się:

30 strażaków z OSP zostało przeszkolonych przez kolegów- zawodowców z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Makowie Mazowieckim. 28 z nich już może cieszyć się zakończonym kursem z ratownictwa technicznego.

Szkolenie odbyło się w dniach od 22 do 26 sierpnia. Udział w nim wzięli strażacy z jednostek OSP (włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczko-Gaśniczego) z miejscowości: Płoniawy-Bramura, Węgrzynowo, Drążdżewo, Załuzie, Różan, Maków Mazowiecki oraz Przeradowo. Obejmowało 31 godzin i było prowadzone w formie zajęć teoretycznych i praktycznych nieodpłatnie przez pracowników makowskiej komendy. Druhowie uczyli się zasad posługiwania sprzętem technicznym takim, jak narzędzia hydrauliczne stosowane m.in. w ratownictwie drogowym, postępowania w czasie akcji z występowaniem substancji niebezpiecznych, organizacji akcji ratownictwa technicznego na drogach, budowy pojazdów samochodowych czy metod uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych, ciężarowych oraz autobusów.
Strażacy podczas inscenizowanego wypadku drogowego z udziałem samochodów osobowych używali pojazdów pozyskanych z zaprzyjaźnionego auto-szrotu Stanisława Żewnickiego.
Kurs został zakończony egzaminem teoretycznym i praktycznym. Z 30 osób udało się go sfinalizować pozytywnie 28. Ciekawostką jest, że do kursu przystąpiła również jedna kobieta z jednostki OSP w Drążdżewie i zakończyła kurs zdanym egzaminem.
Cały ten sprawdzian nadzorowany był przez kpt. Roberta Pawlaka. Druhowie po przebytym kursie będą teraz mogli brać czynny udział w akcjach ratowniczo-gaśniczych prowadzonych przez ich jednostki.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB