Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Rozdawali uśmiechy i dobre serca

2015-01-28 09:45:50 (ost. akt: 2015-02-24 13:01:03)

Podziel się:

Dziewięcioosobowa grupa wolontariuszy z Drążdżewa (gm. Krasnosielc) w święto Trzech Króli odwiedzała starsze, samotne i niepełnosprawne osoby z okolicy. Drążdżewianie kolędują tak od lat.

Wolontariusze z Szkolnego Koła Caritas przy tutejszej podstawówce i miejscowego Parafialnego Zespołu Caritas najpierw tego dnia odwiedzili panią Teresę, która czekała i z radością powitała grupę. - Podczas przedstawianego programu przez kolędników o tematyce bożonarodzeniowej nasza sympatyczna starsza pani wspólnie z nami śpiewała kolędy i modliła się – relacjonuje Maria Cieszewska, opiekun SKC i PZC.
Była też chwila na rozmowę o samopoczuciu i zdrowiu oraz zjedzenie smacznego cukiereczka. A także radość, uściski i powtarzane słowa „Jak się cieszę, że i w tym roku mnie odwiedziliście…”. - To było bardzo piękne i budujące spotkanie – podkreśla Maria Cieszewska.
Dalej wolontariusze ruszyli do pani Stanisławy. - Podobnie jak i u innych osób samotnych i w rodzinach z osobą niepełnosprawną, spotkaliśmy się z życzliwością i wdzięcznością. Do wszystkich przyszliśmy z Ewangelią na ustach, by uradować ich serca, wysłuchać opowieści o chorobie i cierpieniu, z czym borykają się na co dzień – opisuje opiekunka kół Caritasu.
Jak zaznacza, drążdżewianie kolędują od wielu lat i to już jest wpisane w grafik działań w szkole i parafii. - Nasi przyjaciele, czyli samotni, oni również nas „wpisali” w grafik swojego życia i nie może być inaczej. Jest wzajemne oczekiwanie na to niecodzienne spotkanie. Kolędujemy bezinteresownie, bez przyjmowania datków, rozdajemy uśmiech i dobre serce oraz symboliczne upominki – wyjaśnia Maria Cieszewska.
Kolędnikami byli: Zuzanna Pliszka, Sebastian Jędrzejewski, Adrian Goździewski, Julia Pochoda, Patrycja Fąk, Paulina Fąk, Aleksandra Bastek, pani Małgorzata Murach.


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB