Piątek, 18 czerwca 2021. Imieniny Elżbiety, Marka, Pauli

Wkrótce debata. Seniorzy mile widziani

2015-03-11 09:30:25 (ost. akt: 2015-03-11 09:31:41)

Podziel się:

Rusza kolejny cykl poświęconych bezpieczeństwu debat społecznych na Mazowszu. W Makowie taka ma się odbyć w środę za dwa tygodnie.

Organizatorzy zapraszają na 25 marca w godz. od 12 do 14 do tutejszego domu kultury. Szczególnie mile będą widziane osoby starsze, w tym kluby seniora i uniwersytety trzeciego wieku oraz młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. A to dlatego, że tegoroczne debaty, odbywające się pod hasłem „Wspólnie bezpieczniej”, ukierunkowane są szczególnie na bezpieczeństwo seniorów oraz partnerstwo w tym obszarze z ludźmi młodymi, którzy mogą na nie skutecznie oddziaływać swoją postawą i wrażliwością.
- Spotkania mają na celu kontynuację diagnozy potrzeb i oczekiwań społeczeństwa w zakresie poprawy bezpieczeństwa. Pozwalają również na wymianę informacji między policją, a mieszkańcami Mazowsza o istniejących zagrożeniach, dzięki czemu po raz kolejny podejmowane są próby wspólnego wypracowania metod ich eliminowania – podkreślają organizatorzy.
W debatach weźmie udział wojewoda mazowiecki, komendanci policji, przedstawiciele samorządów, instytucji pomocowych, organizacji pozarządowych, spółdzielni mieszkaniowych oraz mieszkańcy.
Oprac. el

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB