Sobota, 1 kwietnia 2023. Imieniny Chryzamtyny, Grażyny, Zygmunta

„Bomba w szkole”. 16-latek stanie przed sądem

2015-06-16 12:00:00 (ost. akt: 2015-06-11 08:55:05)

Autor zdjęcia: Archiwum KO

Podziel się:

Szesnastolatek, wychowanek placówki w Jaciążku (gm. Płoniawy-Bramura), zrobił sobie żart i zadzwonił z informacją, że w szkole jest bomba.

Dyżurny makowskiej komendy policji 28 maja o godz. 22.30 odebrał wiadomość, iż nieznany młody mężczyzna dzwonił na telefon alarmowy 112, mówiąc, że w Ośrodku Szkolenia i Wychowania jest podłożona bomba. Na miejsce wysłano służby ratownicze – straż pożarną i policję. - Budynek szkoły, plac wokół oraz inne pomieszczenia gospodarcze zostały sprawdzone, lecz nie znaleziono żadnych materiałów wybuchowych, a cała sytuacja wskazywała, że doszło do bardzo głupiego żartu – podaje sierż. Marek Grabowski z Komendy Powiatowej Policji w Makowie.
Kryminalni w trakcie postępowania uzyskali informację, że autorem fałszywego alarmu jest 16-letni mieszkaniec pow. legionowskiego, podopieczny tej placówki. - 1 czerwca makowscy policjanci zatrzymali 16-letniego „dowcipnisia”, młodzieniec przyznał się do zarzucanego mu czynu, usłyszał zarzut z art. 224a Kodeksu karnego, czyli fałszywego zawiadomienia. Za swój czyn odpowie przed sądem rodzinnym – informuje Marek Grabowski.
el

Czytaj e-wydanie
Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć:kliknij Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie Pomogę: Marlena Grzeszczak
 

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB