Sobota, 15 maja 2021. Imieniny Dionizego, Nadziei, Zofii

Przewróciła się cysterna pełna paliwa

2015-10-12 10:50:02 (ost. akt: 2015-10-12 16:03:25)

Autor zdjęcia: Karol Wrombel

Podziel się:

W miejscowości Suche gm. Płoniawy-Bramura przewróciła się cysterna przewożąca olej napędowy. Płyn wylał się na ulicę tworząc zagrożenie.

Do wypadku drogowego doszło 7 października na drodze krajowej nr 61. Samochód ciężarowy Volvo (cysterna) leżał na prawym boku blokując ruch na drodze powiatowej. Z rozszczelnionej cysterny wylewał się olej napędowy. Na szczęście osób poszkodowanych nie było.
Na miejscu zdarzenia jako pierwsza obecna była policja oraz jeden zastęp OSP Płoniawy Bramura, która zabezpieczyła teren akcji. Podano jeden prąd piany ciężkiej w celu zabezpieczenia oraz w celu zmniejszenia powstającego rozlewiska teren obsypano ziemią. Następnie przyjechała druga cysterna i przystąpiono do przepompowania pozostałego oleju napędowego. Było to możliwe dzięki przybyłej na miejsce sekcji Ratownictwa Chemiczno -Ekologicznego z oddziału w Ciechanowie, która przy użyciu specjalistycznego sprzętu przystąpiła do przepompowania paliwa znajdującego się w uszkodzonym baku pojazdu. Po opróżnieniu zbiorników pojazd został postawiony na koła przez pomoc drogową i odholowany .Przybyli na miejsce inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Ostrołęce nakazali zebranie nasiąkniętej ziemni olejem napędowym z rowu. Następnie grupa ratownictwa chemiczno -ekologicznego przystąpiła do zebrania pozostałego na poboczu ,jezdni oleju napędowego do beczek podstawionych przez właściciela. Po zakończeniu działań właściciel cysterny przystąpił do zebrania ziemni z rowu i wywozu. Po zebraniu ziemni jezdnię uprzątnięto. W akcji ratowniczej , którą dowodził mł. brg. Cezary Pichała d-ca JRG Maków Maz. udział brało: 6 zastępów PSP osób 21 ; 2 zastępy OSP w KSRG osób 12; 1 załoga Pogotowia Ratunkowego osób 2; 2 załogi Policji osób 5; oraz 2 Zespoły Ratownictwa Medycznego osób 5. 1 załoga służb WIOŚ osób 3; 2 załogi pomocy drogowej osób 3.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB