Wtorek, 6 czerwca 2023. Imieniny Laury, Laurentego, Nory

Najsilniejsze kobiety biły rekordy w Makowie

2015-10-28 08:43:03 (ost. akt: 2015-10-28 08:51:28)

Podziel się:

W sobotę po raz trzeci w historii a drugi z kolei Makowie odbyły się Mistrzostwa Polski Kobiet w podnoszeniu ciężarów. Impreza ściągnęła 56 sztangistek. Nieźle wypadła makowianka Aleksandra Pepłowska, która zajęła 4 miejsce.

Mistrzostwa odbyły się w hali sportowej przy Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie Skłodowskiej. Występy krajowej czołówki pań na pomoście makowskim, były najważniejszym testem dla kandydatek do występów w Mistrzostwach Świata Kobiet i Mężczyzn, które już za miesiąc rozpoczynają się w Stanach Zjednoczonych, w Houston. W Makowie licznie przybyłych gości, zawodniczki i ich trenerów przywitali: Szymon Kołecki- prezes zarządu Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów, burmistrz miasta- Tadeusz Ciak i starosta-Zbigniew Deptuła. Panie rywalizowały w siedmiu kategoriach wagowych: 48 kg, 53 kg, 58 kg, 63 kg, 69 kg, 75 kg i 75 plus. Maków reprezentowały - Sylwia Rutkowska(10 miejsce) oraz Karolina Leszczyńska (11 miejsce). Bardzo znana już sztangistka, Aleksandra Pepłowska z Makowa Mazowieckiego, reprezentuje barwy klubu Mazovia Ciechanów, mieszkańcy, znajomi i rodzice jednak bardzo jej kibicowali a ta ich nie zawiodła. Aleksandrze w swojej kategorii 53 kg udało się wywalczyć 4 miejsce.
Mistrzostwa umilała widzom młodzież z powiatu makowskiego, która na scenie wykazała się w tańcu jak i w piosence. Mistrzostwa transmitowane były także na kanale telewizyjnym TVP Sport.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB