środa, 20 października 2021. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Kolejne działania policji - "Andrzejki"

2016-11-28 11:59:00 (ost. akt: 2016-11-28 12:08:38)
Zdjęcie Ilustracyjne

Zdjęcie Ilustracyjne

Autor zdjęcia: KPP Maków Mazowiecki

Podziel się:

Andrzejki, to jedne z najpopularniejszych i najhuczniej obchodzonych imienin w naszym kraju, to tradycyjnie czas wzmożonych działań policjantów ruchu drogowego, którzy w tym czasie prowadzą wzmożone kontrole stanu trzeźwości kierujących.

Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jakie zagrożenie na drogach stwarzają pijani kierowcy. Mimo to, wciąż wiele osób decyduje się usiąść za kierownicę po spożyciu alkoholu. Liczba pijanych kierowców wzrasta szczególnie w okresie różnego rodzaju spotkań towarzyskich związanych między innymi z popularnymi imieninami.
Dlatego też w ten weekend oraz 30 listopada policjanci makowskiej drogówki przeprowadzą działania pn.”Andrzejki 2016”, których celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza eliminowanie z ruchu kierujących znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środków działających podobnie do alkoholu.
W trakcie działań policjanci dążyć będą do sprawdzenia stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierujących. Ponad to mundurowi zwrócą również szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowanie się kierujących na drodze popełniających takie wykroczenia jak nieustąpienie pierwszeństwa, nieprawidłowe wyprzedzanie czy przekraczanie dopuszczalnej prędkości.
Akcja została zorganizowana w celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżujących i ograniczeniu zdarzeń drogowych.

Źródło: KPP Maków Mazowiecki

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #2122628 | 164.127.*.* 28 lis 2016 16:21

    oj chłopaki się wymarzną i co najwyżej złapią katar,a tu zwolnienie lekarskie płacą tylko 80% .ostatnio oglądałem filmik na fejsie,jak facet odmówił dmuchania bo twierdził że nie ma podstawy prawnej do takich działań.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz