środa, 20 października 2021. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Świąteczna akcja Policji

2016-12-21 11:35:00 (ost. akt: 2016-12-21 11:34:46)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Podziel się:

Od 18 do 24 grudnia działania funkcjonariuszy ukierunkowane będą na zapobieganie kradzieżom kieszonkowym, sklepowym i włamaniom, niszczeniu mienia, wybrykom o charakterze chuligańskim, a także nielegalnemu wycinaniu drzew.

Trwa gorączkowy okres przygotowań do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Ogrom zajęć związanych z przedświątecznymi porządkami, zakupami i wyjazdami sprawia, że stajemy się roztargnieni i mniej czujni. Dla złodziei i włamywaczy to idealny czas do działania. Sprzyja im nie tylko nasz pośpiech i rozkojarzenie, ale i tłok panujący w sklepach. Policjanci będą dbać o spokój mieszkańców i ochronę ich mienia. Działania policji ukierunkowane są na zapobieganie kradzieżom kieszonkowym, sklepowym i mieszkaniowym oraz włamaniom, niszczeniu mienia, wybrykom o charakterze chuligańskim, a także nielegalnemu wycinaniu drzewek i nielegalnym połowom ryb. Policjanci skontrolują place targowe i miejsca, na których prowadzona jest sprzedaż wigilijnego karpia i świątecznych drzewek. Sprawdzą, czy pochodzą one z legalnych źródeł. Kontrole obejmą także kompleksy leśne.

Uważajcie na złodziei

Udając się na przedświąteczne zakupy trzymajmy pieniądze w wewnętrznych kieszeniach odzieży. Podobnie postąpmy z telefonami komórkowymi i innymi wartościowymi przedmiotami. Torebki i plecaki trzymajmy blisko siebie, najlepiej z przodu pod pachą. Szczególną ostrożność zachowajmy korzystając z bankomatów. Pamiętajmy aby wpisywać kody dostępowe poza zasięgiem wzroku innych osób. Miejmy także świadomość, że oszuści w celu przechwycenia numerów PIN instalują nakładki ze skanerami na czytniki kart magnetycznych, nakładki na klawiatury lub minikamery .
Wyjeżdżając na święta poza miejsce zamieszkania zabezpieczmy domostwa. Poprośmy zaufaną osobę, aby podczas naszej nieobecności zaopiekowała się mieszkaniem. Przed podróżą przygotujmy odpowiednio nasze pojazdy. Wypoczęty i trzeźwy kierowca, sprawny pojazd wyposażony w zimowe opony i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, to najlepszy przepis na bezpieczną podróż.

KPP Maków Maz.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB